Jak wybrać buty dla dziecka?

Jak wybrać buty dla dziecka?

Stopy dzieci cały czas się rozwijają, zatem powinny świetnie się układać w butach na co dzień, do przedszkola i odpowiednio do danej pory roku. Dlatego też tak istotne jest prawidłowe dobranie obuwia, by dziecko czuło komfort przy każdym kroku, który nie będzie niczym ograniczony. Tak wiele to ze sobą niesie, że warto zainwestować w swoistą przyjemność eksplorowania świata na różne sposoby, zawsze swobodnie.

Dobrana para

Buty dla dziecka muszą spełniać kilka kryteriów, by mogły być naprawdę lubiane przez stópki. Warto zatem zwrócić uwagę na takie aspekty jak:
– łatwe zakładanie i zdejmowanie,
– obecność rzepów lub zamków,
– dostosowanie obuwia do każdego rodzaju podbicia,
– miękki zapiętek, który pomaga w prawidłowym rozwoju stóp,
– wyprofilowana wkładka,
– antypoślizgowa podeszwa, która zapewni bezpieczeństwo chodzenia po różnych powierzchniach.
Częsta wymiana obuwia z sezonu na sezon jest niezbędna, gdyż dziecko szybko rośnie i potrzebny jest nowy rozmiar butów. To jednak przyczyni się do maksymalne zadbanie o zdrowie małych stópek.

Szczegółowe dobieranie

Tenisówki dziecięce, trzewiki, sandały czy kapcie dziecięce muszą być dopasowane swoim rozmiarem do wielkości stopy dziecka. Kilka praktycznych rad umożliwi trafienie z rozmiarem za pierwszym razem. Przymusowe przymierzanie w sklepie stanie się zbędne i śmiało można kupić buty bez obecności dziecka. Wcześniej jednak trzeba się pobawić w szkicownika. A zatem:
– w pozycji stojącej obrysowujemy stopy na kartce (mogą one mieć różną długość),
– rysujemy dwie linie równoległe przy końcu najdłuższego palca i na końcu pięty,
– mierzymy długość od końca pięty do końca najdłuższego palca,
– do otrzymanego wymiaru dodajemy 0,5 – 1 cm zapasu.
Taki wynik będzie odpowiednikiem długości wkładki w butach dla dziecka. Fajna zabawa uczyni kupowanie butów przyjemną czynnością dla rodziców. Rozmaitość kolorów i wzorów pozwoli na dobranie pod każdą stylóweczkę dziecka. Jeszcze tylko trafienie z fajnym typem butów i efekt błysku w oczach i cudownego uśmiechu – zapewniony.